Punetori i benzinatit shikon me keqardhje njerez te uritur qe vijne te blejne nje shishe benzine


benzinati
benzinati

TIRANE — Punetori e benzinatit “Taci Oil” afer “Komunes se Parisit” ne Tirane, shikon me keqardhje cilindo qe vjen per te blere nje shishe benzine.

I ndodhur perpara nje dileme morale, ngaqe dy ish te perndjekurit e fundit qe u dogjen me benzine, e blene benzinen pikerisht tek ky benzinat, punetori ka vendosur te refuzoje shitjen e benzines ndaj njerezve te tjere qe kerkojne ta blejne ate per qellime te ngjajshme. “Le ta blejne benzinen diku tjeter, jo ketu.” mendoi per te disaten here punetori duke pare ne distance nje njeri te veshur keq duke ecur ne drejtim te tij.

Ne lidhje me rastin me te fundit te ish te perndjekurit Lirak Bejko qe i vuri flaken vetes me benzine sot, punetori pohon qe e mban mend mire kur erdhi per te blere pak benzine.

“I thashe qe aq leke sa me dha mjaftonin vetem per gjysem shishe, se eshte rritur cmimi. Ai me pa ne sy dhe me tha qe edhe aq mjafton.”

“Megjithate,” — vazhdoi punetori, “Une nuk mund ta bej me kete pune. Nuk me behet vone po me pushuan nga puna. Une kam ndergjegje.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s