grevistet e urise i bejne thirrje Komisionit Norvegjez të Nobelit ti jape Çmimin e Nobelit për Paqe Sali Berishes


ish te perndjekurit greviste
ish te perndjekurit greviste

Pas takimit te sotem me presidentin Nishani, i cili u perseriti edhe njehere qe persekutimi juaj nuk u be qe tju paguajme neve sot, grevistet leshuan edhe thirrjen e rradhes, drejt nje pjese te komunitetit nderkombetar per ti bere thirrje indirekte keshtu te vetmit njeri qe mund tu jape fund vuajtjeve te tyre, Sali Berishes.

Si nje njeri qe i ka arritur te gjitha ne jete, pervec cmimit Nobel per Paqe, ky cmim eshte e vetmja gje qe mund ta ndryshoje ate per mire (thoshte thirrja ndaj Komisionit Norvegjez të Nobelit).

“Tani qe i provuam te gjitha, urine, djegjen, dhe perpak vdekjen, e kuptuam qe juve na keni ngelur e vetmja shprese per tia kthyer mendjen Saliut” vazhdonte deklarata duke shtuar:

“Ai ka nevoje per kete cmim me shume sesa komuniteti evropian.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s