nga shishja me benzine tek bomba molotov, nje hap i madh shkencor


bomba molotov
bomba molotov

Sot shenohet nje dite e vecante ne histori, 100 vjetori i shpikjes se bombes molotov.

Kjo shpikje qe ka gjetur nje perdorim te gjere ne bote dhe eshte quajtur me shume emra qe nga: “anti-tanksi i njeriut te varfer”, “pordha e hidhur e hakmarrjes”, “nje pike shiu nga sketerra”, eshte nje nga shpikjet me te medha te njerezimit pas asaj te zjarrit.

Po botojme ketu skicen origjinale te kesaj shpikjeje, e skicuar nga vete Molotovi i madh ketu e afer 100 vjet me pare.

molotovi me nje shokun e tij
molotovi me nje shokun e tij

 

metoda e perdorimit
metoda e perdorimit
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s