partneriteti mes politikës e botës akademike, me i forte se kurre!


vakum
vakum

Ka pak partneritete ne Shqiperi qe i kane rezistuar testit te kohes, si partneriteti midis botes se krimit dhe botes se politikes, te botes se sportit dhe te botes se kumarit, te botes se prostitucionit dhe botes se kurvarit, te botes se fshatarit dhe asaj te qytetarit, e shume e shume te tjera;, mirepo nje partneritet vecohet mbi gjithe te tjeret: partneriteti mes politikës e botës akademike.

Ky partneritet sikurse e deklaroi edhe ish-kryeministri Fatos Nano, i cili u nderua sot me nje diplome ‘Honoris Causa’, nga universiteti privat “Njeriu qe meson University”, plotëson një vakum të rëndësishëm, ne mes shume vakumeve te tjera te rendesishme.

“është dhurata më e bukur për 60-vjetorin tim” tha Nanua i perlotur duke mare diplomen.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s