Gjyqtaret e pranojne qe jane te korruptuar. “Na gjykoni si te doni”


Duke ushtruar korrupsion
Duke ushtruar korrupsion te sinqerte gjyqesor

Ne nje moment te pergjithshem sinqeriteti, gjyqtaret shqiptare e kane pranuar vete faktin qe jane te korruptuar.

Nje gje te tille e kane pohuar vete gjyqtaret ne nje sondazh te organizuar nga ambasada britanike.

“Nje sinqeritet te tille nga praktikuesit e profesionit te gjyqtarit nuk e kam gjetur as ne vendin tim.” tha Nicholas Cannon, ambasadori britanik qe organizoi sondazhin. “Sinqerisht, Shqiperia eshte vendi me sinqerisht i korruptuar ne bote. Kaq shume njerez te korruptuar dhe te sinqerte nuk ka patur ndonjehere historia e njerezimit. Ky fakt duhet te hyje ne nje publikim te njohur te vendit tim, librin Guiness.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s