Ne nuk e hamë thatë! Do pesëfishojmë vizitat tona ne fshat!


Edi tek Mullari me bar Shqiptar
Edi tek Mullari me bar Shqiptar

Lideri i opozites Edi Rama, i eshte qepur fshatit keto dite e nuk po i ndahet.

Rreze nje mullari e i rrethuar nga nje duzine fshataresh ai deklaroi me solemnitetin qe zakonisht karakterizon nje aspirant per kryeminister:

“Pse u dashkan të vijnë ushqimet më lirë nga Maqedonia. Sot edhe bari i thatë vjen nga jashtë. S’ka as bar të thatë. Ka vetëm propagandë. Propagandë me asfalt dhe rrena, sepse në të dyja anët e asfaltit ka një varfëri dhe një dëshpërim social të patolerueshëm” tha Edi Rama ne Fshat.

Kjo deklarate u shoqerua nga thirrje entuziaste te fshatareve te pranishem qe “Ne bar do hame, vetem te jete bar shqiptar!”

Pastaj Edi vazhdoi te flase e te diskutoje, per perime, bar, lakra, hudhra e qep. Pastaj pasi hodhi nje sy rrotull i kenaqur e me nje fije bari ne cep te gojes tha: “Me kete te fundit sapo i pesëfishova vizitat e mia ne fshat”.

Pastaj e nxorri fijen e barit nga goja, e pa me kujdes, dhe filloi ta perdore si nje kunj per te hequr dicka qe i kish ngelur midis dhembeve nga nje miser i pjekur qe hengri dje ne nje tjeter fshat.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s