permjeror njeqindvjetor


thënë Salisë, Si për Çlirimin e ndritur, Se flamur’ i pamvarësisë, Në datë tjetër është ngritur! E kupton dot morë Gjikë, Sa i thellë është qederi, Sala nuk feston në ditët, Që ka festuar Enveri! Unë vërtetë bëj humor, Po sot nuk po bëj shakara, Sala festat në Nëndor, I feston një ditë përpara! Saliu me njëshkolonë, Nga Vlora do iki natën, Që më pas njerzit të thonë, Kemi dhe njëzetë e shtatën! Saliu njëzetë e tetës, Jo më kot i vuri flamën, Se ai s’mund të festojë, Në një vend me Edi Ramën! Në miting atje në Vlorë, Njerëzit dhe do brohorasin, Natyrisht për Edi Ramën, Dhe më shumë nuk po flasim. Kaq i dashur Shpëtim Gjika, Mik i këngëve të mia, Në Vlorë feston Republika, Në Tiranë monarkia !

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s