Pafundesia e Fundme e Idiotsise


Nje studim i hollesishem i akademise se shkencave te shqiperise i titulluar: “Pafundesia e Fundme e Pafundesise,” dhe i udhehequr nga matematikani me fame kombetare dhe njekohesisht kryetari i akademise, Gudar Beqiraj, avancon tezen se, neqoftese ke nje numer te pafundem majmunesh te vendosur perpara nje numri te pafundem kompjuterash ku shtypin tastieren ne menyre te cfaredoshme per nje kohe te pafundme, eventualisht njeri nga keta majmune do te shkruaje te gjithe librat e Enver Hoxhes nga i pari deri tek i pese dhjet e pesti, germe per germe e pike per pike.

Ndonje majmun tjeter gjithashtu do te arrije te shkruaje edhe te gjitha fjalimet e Sali Berishes, librat e Gudar Beqirajt, tekstin e historise se shkollave fillore, te shkruaje ekspertizen shkencore te videoskandalit Meta-Prifti, te videoskandalit tjeter 21-Janari, si edhe kete studim qe nga fillimi e deri ne fund se bashku me te gjitha gabimet drejtshkrimore.

Gjithashtu ndonje nga keta majmune do te shkruaje edhe kete artikull qe po lexoni.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s