Gezuar!


Gezuar![/caption] Fundi i vitit eshte nje kohe reflektimi dhe urimesh prandaj po reflektojme me ane te ketij shkrimi. Viti i ri qe po vjen, do te jete njesoj, ose edhe me keq sesa ai qe sapo kaloi. Vitet ndryshojne po njerezit mbeten po ata, dhe sado keq e mos me keq te katandisen, ka akoma edhe me keq. Meqe KokQepa sapo mbushi vitin e katert te botimit te lajmeve per turrmat e palara me mendje te pashplara e te pathara ne diell, po i urojme ne rradhe te pare vetes sone gezuar vitin e ri, te pestin! Nuk e kemi zakon te urojme dike tjeter, ndaj po i leme urimet me kaq dhe po vazhdojme me disa parashikime per vitin 2013, sipas nje lexuesi fati te cilin fati na e solli ne dere me keto fjale: 2013-ta do te jete nje vit me ngjarje!

 1. Ne shown Big Brother kesaj rradhe do te shifni qe konkurruesit do te futen ne shtepi pa e ditur qe njeri prej tyre eshte manjak seksual.
 2. Shume njerez qe do te grinden duke debatuar mbi zgjedhjet e Qershorit, per fat te keq do te vdesin perpara dates se zgjedhjeve nga shkaqe te ndryshme qe nuk kane fare lidhje me zgjedhjet, po kryesisht me dieten e keqe, konsumin e duhanit, aksidentet automobilistike, mbetjet toksike dhe plehrat, krimin e paorganizuar, ate te organizuar, nje gabim nga veterineri qe ushtron profesionin e mjekut ne nje spital privat, nje grindje banale, nje plumb qorr, ose < nga dikush qe eshte i gatshem te sakrifikoje jeten e tyre per te tijen.
 3. Menyra te tjera qe mund te shkaktojne vdekjen e nje Shqiptari ordiner kete vit te ri jane:
 • Do ta shtypi makina e varrimit ne momentin qe eshte duke u perkulur per te mare nje njemijlekshe ne rruge
 • Do ta kafshoje nje qen i terbuar, mirepo kafshimin e fundit dhe vdekjeprures do tia jape qe qen me i vogel dhe me pak i terbuar
 • Do ti ngece nje hale peshku ne gryke ne mes te nje debati te zjarrte
 • Do ta vrase hasmi ne prite
 • Do ta vrase hasmi ne gjykate
 • Do ti keputen frenat duke ecur me shpejtesi dhe do te perplaset me bustin a Ahmet Zogut
 • Do ti dale Sali Berisha ne enderr duke i thene qe nuk ka per te vdekur kurre
 • Do ta haje kot fare duke u ndodhur ne vendin e gabuar ne momentin e gabuar
 • Do ta pije kafen me bar miu
 • Do ti laje dhembet me furcen e kepuceve
 • ta ta ti ta ta ti ti ta ta ti, dhe ca parashikime te tjera bonus:
 1. Mungesa e energjise elektrike do te ndikoje negativisht ne gjendjen shpirterore duke shkaktuar shperthime violente ndaj njerezve me te cilet bashkejeton nen te njejtat kondita.
 2. Mungesa e parave do te vazhdoje te jete burimi i te gjithe te keqijave.

Kaq na tha lexuesi i fatit per 2 mij leke te vjetra. Edhe lexuesit e fatit i kane rritur çmimet per fat te keq!

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s