Argita mendon sa keq do jete nje dite kur te vdesi babi


Argita
Argita

Nje moment trishtimi e ka kapur Argiten sot. Duke pare babin te mbaje fjalim perpara nje grupi njerezish, mendoi se si do te jete nje dite kur babi te mos jete me.

“Nuk mund ta imagjinoj dot jeten pas vdekjes se babit”, mendoi Argita, “Ose e imagjinoj shume te zymte.”

Pastaj duke kthyer syte nga ata qe duartrokasin dhe i puthin doren babit, mendoi: “Sa keq do te jete.”

Megjithë përpjektjet e saj për ta larguar këtë mendim nga mendja, nuk mundi dot. Si do të ndihej ajo kur dikush ti sillte lajmin e keq, dhe ajo të mbetej jetime?

“Sa keq duhet të jetë po të mos kesh më prindin në këtë botë.”

Argita i mbajti sytë të ngulur në një pike fikse për një kohë të gjatë kohe, gjë që u vu re nga të pranishmit e tjerë.

Edhe babi e vuri re këtë dhe e kuptoi menjëherë se çfarë po e mundonte.

Iu afrua, dhe i foli me butësi: “Mos u mërzit për asgjë. Ke babin tënd ti.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s