Autostrada e Kombit Diagnostifikohet me Kancer Rrugor


rruga
rruga

Rruga e Kombit, ajo rruge qe lidh kombin e motorizuar, po trajtohet per nje forme te rrezikshme kanceri rrugor ne spitalin shteteror onkologjik te rrugeve.

Sipas doktoreve rrugac, rruga u diagnostifikua me kancer, kur shofereve iu desh te ndalonin para nje gunge te ngritur dukshem ne mes te rruges disa muaj me pare, gunge e cila shume shpejt u shnderrua ne nje tumor 5 kilometra te gjate.

Shkaqet e zhvillimit te kesaj semundjeje vdekjeprurese jane te ndryshme, qe nga ndotja e mjedisit e deri tek trashegimnia gjenetike.

Ne kete moment qeverria eshte duke diskutuar akordimin e fondeve per trajtimin e rruges ne nje spital privat ose te huaj, per ta shpetuar rrugen nga semundja e pasherueshme nga e cila vuajne dhe vdesin pothuajse te gjitha rruget ne Shqiperi.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s