Idioti do te behet Deputet


Burime te sigurta nga brenda Partise, thone qe Idioti A. Mullai do te behet Deputet.

idioti
idioti

Ky eshte nje tjeter konfirmim qe ambicia e nje idioti nuk ka kufi, dhe partia eshte ajo qe ben realitet cdo lloj ambicie. “Nuk na duhet per mend po per boks” deklaron per mediat kureshtare nje zyrtar i larte dhe anetar me peshe i grupit rreth kryetarit.

I egzaltuar nga kjo rritje e shpejte ne kariere, idioti nuk kishte fjale, biles as belbezim te kursyer per te na dhene njefare ideje se si ndihej.

Kur e pame qe nuk kishim ndonje koment nga idioti, filluam te pyesim ata qe e njohin me mire se cfare mendonin mbi rritjen stratosferike te idiotit qe se shpejti do te punesohet si deputet.

“Aureli do ta bej kete pune me mire se cdo idiot tjeter” thote Qazim Qylo Qurrashi, nje nga pedagoget e universitetit privat ky idioti kryen studimet e larta per Doktorature ne shkencat politike. “Ky eshte nje idiot konsistent, qe kur i thua nje gje, e ben! Po ti thuash, eshte gati te haje librin me dhembe!”

Ne provimin e fundit pikerisht kete veprim beri. Vuri bast me pedagogun Q.Q.Q. gjate provimit i cili i tha: “Nuk e ha dot ti lenden time”, dhe idioti sa degjoi kete fjale, filloi te haje fletoren e provimit.

Sa te sqaronte pedagogu si ishte puna Aureli e kishte gelltitur fletoren e tij dhe po hidhte syte rrotull per sfida te tjera. “Isha i detyruar ti vija 10 sigurisht!” perfundon pedagogu Q. Q. Qurrashi duke krruajtur bythen.

Si ky incident ka dhe shume te tjere qe e vecojne kete idiot ne nje pedestal me te larte idiotsie.

Ajo qe e dallon Mullain nga idiotet e tjere, eshte aftesia per ta fituar cdo argument me cilindo idiot tjeter duke bertitur me fort. Eshte nje aftesi qe nuk ka vajtur pa u vene re. Kur dy ose me shume idioter debatojne, fiton gjithmone idioti qe debaton me ze me te larte. Ne kete fushe besojme qe idioti do te konkurroje dhunshem me idiotet e partive te tjera.

Ne lidhje me shpalosjen e ardhshme te ketyre vlerave ne Kuvend, per kete nuk ka dyshim me askush. “Partia ka besim te plote tek idioti” shton zyrtari qe permendem ne rreshtin e dyte.

“Jua garantoj une qe, sa ti japim ne sinjal, ky idiot ka per te ngrene kurvendin me dhembe!” Ky eshte nje intelektual i vertete dhe idiot i kategorise se pare.

nje dite e zakonshme pune ne parlament
nje dite e zakonshme pune ne kuvend

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s