Fyle takon intelektualet e peticionit.


duke pritur Fyllen
duke pritur Fyllen

Intelektualet e peticionit mezi e prisnin Fylen. Disa kishin dale ne aeroport me stilolaps ne xhep per ti mare ndonje autograf. Ose per ti dhene ndonje autograf. Sepse intelektualet qe jane me te vertete te medhenj, firmosin autografe, pastaj peticione.

Edhe rruga nga aeroporti ne Tirane ishte mbushur plot nga te dyja anet me intelektuale. Disa intelektuale qe kullosnin delet pak me tutje kishin ndalur gjithashtu e po shikonin me vemendje.

“Mire se vjen, Fyleja i tre ligjeve” shkruhej ne pisten ku u ul avioni me shkronja te medhaja qe shifeshin qarte nga 10 mije metra lart.

Sapo u ul, Fyle u ndje i vleresuar nga turrmat e intelektualeve qe kishin dale ta prisnin. Pasi u shuan pak brohoritjet dhe duartrokitjet, Fyle ndaloi nje cast, nxori nga xhepi nje aparat fotografik dhe nxori nje fotografi qe ta kete kujtim me intelektualet shqiptare.

Pastaj Fyle hengri dreke bashke me intelektualet tek restorant “zhapiku” , sepse e mori uria.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s