Ndal! dy gishtat lart!


dy gishtat[/caption] Ndal! Nje dhe Nje bejne Dy Gishta. Te gjithe te semuret mendore neper spitalet shteterore dhe private qe jane te afte te mbajne dy gishtat lart, do te quhen te afte per tu rikthyer ne shoqeri dhe do te lirohen menjehere ne gjirin e saj. Te gjithe studentet ne universitetet shteterore dhe private qe ngrene dy gishtat lart ne mesim, do te marrin 10 me yll dhe nga nje diplome bonus. Te gjithe intelektualet qe mbajne dy gishtat lart dhe koken poshte, do tu jepet titulli doktor neqoftese nuk e kane, dhe do te antaresohen ne Akademine e Shkencave, institucionin me te larte intelektual ne vend. Asnje vendim gjykate nuk do te merret parasysh neqoftese gjykatesi nuk e jep duke mbajtur te dy gishtat lart. Te gjithe te burgosurit qe kerkojne lirine le te ngrene dy gishtat lart dhe do ta fitojne ate menjehere. Po ju ndaloi policia duke e mbajtur timonin e makines me njeren dore, do tu jepni rryshfet duke < mbajtur te dy gishtat lart. Te gjithe te punesuarit ketej e tutje do te punojne vetem me doren e majte, sepse dora e djathte duhet mbajtur gjithmone me te dy gishtat, ate tregues dhe te mesit, lart. Te gjithe te papunet do ta krruajne bythen dhe hunden vetem me dy gishtat e dores se majte duke mbajtur dy gishtat e dores se djathte, lart. Dora e djathte ketej e tutje do te perdoret vetem per te mbajtur dy gishtat lart nga te gjithe ata qe jane te pajisur me gishtrinj ne kete dore. Ata qe nuk kane gishtrinj do te ngrene te dy duart lart, Ata qe nuk e kane doren e majte do te punojne me kembe, ata qe nuk e kane as doren e djathte do te ngrene dy gishtat e kembes se djathte, ata qe nuk kane as kembe do bejne tatuazh me dy gishta ne balle. Te gjithe qe jane komplet idiot dhe nuk u mungon as edhe nje pjese! Dy gishtat lart! Perpara! <

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s