Horoskopi i Muajit Prill 2013


dashiDashi Mars 21 – Prill 19

S’dua të të gënjej. Ky është muaji i fundit i jetës tënde, po duke parë se si e kalon kohën ti, kjo s’është ndonjë humbje e madhe.

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Jeta është një shëtitje në bulevard. Po vazhdove si e ke nisur nuk ke për ta mbaruar kurrë.

 

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Dashuria me shikim të parë nuk ekziston, urrejtja me shikim të parë po. Kujdes kujt i shkel syrin!

 

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Yjet janë shumë larg, aq larg sa që andej ti dukesh më e vogel se një mizë. Do kesh fatin e larvës së mizës.

 

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Së shpejti do të kesh fatin të jetosh si nëpër ëndrra të këqija.

 

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Ftoi koleget e tu te bashkepunojne te gjithe se bashku, sepse vetem keshtu paaftesia jote totale nuk do te vihet re aq shume. 

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Punët do të të venë mirë athere kur duhet të të venë keq, dhe keq kur duhet të të venë mirë. Këtë javë nuk duhet të të venë as mirë as keq.

 

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Qethe kokën tullë po të mos duash të të ngrihen qimet e kokës përpjetë.

 

shigjetari

Shigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Këtë jave duhet te zgjedhesh te keqen me te vogel. Mos harro thenien e urte te popullit: “Me mire nje gliqe sot, sesa nje mut mot.”

 

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

E fillove me asgje, akoma ate ke dhe gjithmone ate do kesh.

 

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Kete jave do te te pergjysmohen te ardhurat, qe do te thote qe do te jesh ne gjendje te jetosh njesoj si me pare, gjysmen e kohes.

 

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Eshte koha te emigrosh ne nje vend ku edhe kafshet kane te drejta.

>>Lexoni Me shume te Rubrika: Horoskopi Javor.

dhe 1 pic
nga nje mik qe ju do te miren e tij
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s