Berisha i bashkohet koalicionit Meta-Rama (per te miren e kombit)


duke u vetsakrifukuar per te miren tuaj[/caption] Deshira per te krijuar nje front te perbashket per fitore te sigurt ne zgjedhjet e 23 Qershorit e ka shtyre edhe kryeministrin e vendit drejt nje koalicioni parazgjedhor me kundershtarin e 4 viteve te fundit Edvin Ramen si edhe shokun Meta. “Per nje rilindje te te gjitheve” eshte formula e pagezimit te ketij koalicioni te ri. “Do rrealizojme nje fitore spektakolare” ka deklaruar Saliu i ngazelluar. “Ky eshte nje bashkim per fitore. Me ne fitojne te gjithe. Pervec atyre qe nuk jane me ne. Dhe kush nuk eshte me mua kam per tua shkulur < dhembet dhe dhemballet me bythe." Pritet akoma rreagimi i Edi Rames ne lidhje me kete zhvillim te fundit se sa per rreagimin e Metes nuk interesohet me njeri. Ndersa rreagimi i nderkombetareve ka qene pozitiv sepse sipas tyre tani politika shqiptare po tregon me te vertete shenja bashkepunimi. "Politikanet shqiptare po tregojne shenja maturie duke vene interesat e kombit perpara interesave te tyre personale te cilat po i sakrifikojne me ane te ketij veprimi" thuhej ne deklaraten e firmosur nga faktori nderkombetar. Ky koalicion do te njihet ne histori si koalicioni i tre ligjeve. Me aprovimin e ketyre tre loqeve do shkojm ne Evrope.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s