Me doren mbi bllok


bllokuSot u krye nje ceremoni e thjeshte por kuptimplote, betimi solemn per marreveshjen Meta-Rama.

Ngaqe te dy jane ateiste, Meta ofroi bllokun e tij qe shqiptaret e mbajne mend nga videoja Meta-Prifti, per te bere betimin me njeren dore mbi bllok e me tjeren ne xhep.

Mbas betimit, Meta e nxori doren e djathte nga xhepi, krruajti hunden, u mendua pak, dhe tha:

“Me ca ka ndodhur ne te kaluaren le te merren historianet, arkeologet dhe satiristet, ketej e tutje po hapim nje faqe te re ne bllokun tim. Ky bllok eshte kushtetuta jone. E gezofshim!”

Rama nuk foli.

Meqe ra fjala, edhe me te ardhmen do te merren historianet, arkeologet dhe satiristet. Me te tashmen po ata.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s