PIS


PISLLEK
PISLLEK, u mbars rilindja polli nje pordhe e fryu nje tollumbace

Lajme te mira vazhdojne ti vijne elektoratit te majte Shqiptar. Dy partite kryesore te te majtes, PS dhe LSI kane vendosur te integrohen me tej, e pertej nje koalicioni te thjeshte, ne nje parti te vetme, PS+LSI=PIS (Partia e Integrimit Socialist).

PIS tani do te jete partia e zgjeruar e se majtes e cila e vetme do te sundoje pas rrezimit te Sali Berishes. Eshte gjithashtu kjo parti, PIS, qe do ta coje kete popull bythe palare drejt integrimit evropian.

E majta evropiane qe ua ka kerkuar kete bashkim mezi e pret kete PIS ne gjirin e saj. Udheheqesit kryesore socialist evropiane, qe nga Papandreu e deri tek Papa kane deklaruar qe nuk duhet te ngelet pis pa u bashkuar per te miren e popullit shqiptar.

Ftohen edhe partite e tjera te majta si edhe nacionalistet e aleances, camet dhe greket ti bashkohen kesaj partie te re e te zgjeruar. Neqoftese kjo ftese pranohet, emri i kesaj partie te re te bashkuar do te ndryshoje serish ne:

PISLLEK. (Pis per lek)

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s