Tani q


Krye rryshfetxhiu
Krye rryshfetxhiu

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka vlerësuar miratimin në parlament të vendimit për rritjen e rryshfetit të prokurorëve dhe të punonjësve të sistemit të drejtësisë.

Në një deklaratë për shtyp, Llalla e ka cilësuar rritjen e rryshfetit së prokurorëve dhe gjykatëseve si një akt të rëndësishëm që do të ndikojë jo vetëm në cilësinë e sistemit të drejtësisë në Shqipëri, por që do të ndikojë në luftën ndaj krimit të organizuar i cili do te jetë i detyruar të paguajë rryshfete më të larta që këtej e tutje.

Në njoftimin për shtyp të Prokurorisë së Përgjithshme, thuhet se Adriatik Llalla e cilëson nismën e ligjvënësve si një mundësi më të madhe për forcimin e integritetit moral dhe profesional të prokurorëve të të gjithë niveleve dhe oficerëve të policisë gjyqësore te cilet deri tani kanë punuar sa për një trastë me peshk.

“Rritja e rryshfeteve për sistemin e drejtësisë është një mbështetje më e madhe që pushteti legjislativ i ofron pushtetit gjyqësor për luftën kundër krimbit te korrupsionit në Shqipëri”, deklaron Krye Rryshfetxhiu i Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s