Deklarate e perbashket e partive politike, “Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten per dhjam qeni”


zedhenesja e thote bukur[/caption] Data 21 Janar i vitit 2011 po permendet shume gjate kesaj fushate nga te gjitha kampet politike si edhe politikate te vecante. Te gjithe po marrin persiper vendosjen e drejtesise ne lidhje me kete ngjarje, duke filluar qe nga partia ne pushtet e cila premton te zbardhe kete pune kur te ri-zgjidhet, e deri tek opozita e bashkuar e cila vazhdon te insistoje qe gjyqi i kokepalareve te 21 Janarit nuk ka filluar akoma e do filloje vetem kur te vijne ata ne pushtet. Mirepo ne nje dalje te papritur te te gjithe faktorit politik te bashkuar PD, PS dhe LSI, sot ka ardhur nje deklarate me dhjam si nje bombe rikoshet nepermjet zedheneses simpatike te PD <: "Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten per dhjam qeni." Ndersa ndonje politikan tek tuk qe nuk iu bashkua kesaj deklarate leshoi nje deklarate te ngjajshme: "Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten si qeni ne vreshte." Te dyja keto thenie popullore i meshojne faktit qe viktimat u vrane si qen rruge, dhe si qeni qe shkon ne vreshte megjithese nuk i ha rrushte, pasi shume prej tyre u gjenden me duar ne xhepa ne bulevard ne momentin me fatal te jetes se tyre. Tani qe politika shqiptare e ka lene prapa kete ngjarje te hidhur dhe shikon drejt te ardhmes se integrimit evropian,  i cili do te ndodhe sikur qeni kokepalar qepen ta haje. Dhe qeni e ha qepen akoma me pak sesa rrushin.

Advertisements

Një mendim mbi “Deklarate e perbashket e partive politike, “Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten per dhjam qeni”

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s