Viktima e shkuljes se veshit hyn ne greve urie


veshi
veshi

Sapo morrem vesh listat e atyre qe do na lodhin veshet deri ne diten e zgjedhjeve, viktima e veshit dhe diplomati me i afte nga te gjithe ata qe e kane ate vend pune me mik, Egin Ceka, i biri arkeologut dhe politikanit Neritan Ceka, i eshte kthyer greves se urise, kesaj forme proteste te perdorur edhe me pare per arsye politike, per te drejtat e veshit.

Publiku Shqiptar i raskapitur nga veshet nga e gjithe kjo histori, nuk rreagoi fare, sepse sipas Eginit “s’njeh vlerat” e veshit. “Shqiptaret shkulin vesh te ndryshem perdite e nuk ia krruajne dyllin fare” tha ai, pastaj beri nje pauze te shkurter per tu falur dhe shtoi:

“Sipas besimit tim fetar, kush me shkul veshin, me shkul shpirtin, trurin dhe mendjen. Prandaj une kam per ta cuar betejen e veshit deri ne rrëzë te leshit!”

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s