Problemet q


erdha per lesh
kemi vajtur per lesh

Ish Aktori dhe Ministri i Mortjes, Arben Imami, mendon dhe thote se problemet e qytetarëve shqiptarë nuk janë më shumë se sa qimet e kokës. Ai thotë se këtë konkluzion e ka nxjerrë nga takimet e përditshme me qindra qytetarë qafëlesh e kokëshqopë shqiptarë.

“Kur degjoj problemet e qytetareve me ngrihen qimet e kokes perpjete. Si ka mundesi te jene kaq shume?” thote Beni i indinjuar. “Ky vend ka vajtur per lesh.” shton pastaj duke tundur koken.

“E kam seriozisht! Me mendimin tim bashkohen githashtu te gjithe politikanet e te gjithe kraheve dhe aneve, me lesh apo pa lesh, sido qe ti gjesh” thote Beni, “dhe sic e shikoni edhe vete nuk jam tullac.”

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s