Horoskopi i Muajit Gusht 2013


Nga Sylla Mbylla, njeriu i pare dhe i fundit qe i mesoi not peshkut
Nga Llum Madhi

dashiDashi Mars 21 – Prill 19

Kemi shume lajme te keqija dhe nje lajm te mire per ty kete jave. Po te themi vetem lajmin e mire: “Do ti durosh te gjitha si burre…”

horo

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Do ta kesh te veshtire te dalesh nga shtepia kete jave, per shkak te nje ndertimi pa leje te komshiut i cili do te zgjeroje ballkonin ne kurriz te hyrjes se pallatit.

 

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Nga pagjumesia do te te hapet goja ne momentin e gabuar. Kjo do te jete pika e ktheses per me keq ne jeten tende.

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Kur te gjithe e fshijne bythen me te njejten leter, rendesi ka kush eshte i pari, pastaj i dyti, i treti, e keshtu me rradhe… Ti nuk do jesh as i pari as i fundit.

horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Puna jote e re do te te le plot kohe per te reflektuar mbi jeten. Sidoqofte me mire te punosh si roje nate ne varreza sesa te jesh i papune.

 

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Nevoja do te te shtyje kete jave te perdoresh nje banjo publike qe mbart mbishkrimin: “E c’mut do ne kete hale?”.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Do te duhet nje kohe e gjate derisa dikush te filloje te te respektoje perseri. Akoma me shume kohe do te duhet per dike qe nuk te ka respektuar ndonjehere.

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Kete jave do te perballesh me nje dileme ekzistenciale: “Kujt ti besosh, hoxhes apo horoskopit?”

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Kete jave do te te kafshoje nje qen i terbuar. Me mire mos te ta themi se ku.

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Shume gjera ne jete do ti kuptosh kur te jete shume vone. Me kupton ca dua te te them?

horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Per shkak te nje gabimi njerezor ne parashikimin tend te kaluar, ke humbur nje mundesi te mrekullueshme per dashuri, pasuri dhe qetesi shpirterore. Ju kerkojme ndjese per kete gabim dhe ju premtojme qe s’ka per te ndodhur perseri.

 horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Dikush do te te ofroje seks gratis kete jave, me kusht qe tia ofrosh edhe ti.

horo

 

>>Lexoni Me shume te Rubrika: Horoskopi Javor.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s