Horoskopi i Muajit Dhjetor 2013


Nga Zhelal Miu, Tellall
Nga Zhelal Miu, Tellall

dashiDashi Mars 21 – Prill 19

Problemet me te medha qe ka gjithsejcili ne jete jane te natyres ekonomike. Per shembull, trajtoje problemin e vetvleresimit si nje problem te thjeshte ekonomik. Kur ke shume pak gjera me te cilat mund te mburresh, perdori ato me shume ekonomi.

 

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

 Behu nje psikiater i mire dhe njerezit kane per ta sjelle te cmendurin me shqelma tek dera jote. 

 

horo

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

 Ti ke shume ndjenja qe nuk i shpreh dot me fjale sepse te mungon imagjinata. Prandaj je nje njeri i ndjeshem dhe budalla.

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

E vleresoj faktin qe ke ardhur te lexosh horoskopin tend ne kete faqe per keshilla me vlere per jeten tende. Mund te te them vetem qe cilatdo qofshin problemet e tua, jam shume i lumtur qe nuk jane problemet e mia.

horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Nuk je i vetmi qe e ke te pamundur ta pranosh kur e ke gabim, por ben gabim kur mendon qe nuk e ke gabim.

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Populli ka shume fjale te urta, por tek tuk edhe mund te jete futur midis tyre ndonje budallallek. Keshtu per shembull, thenia “Zgjidhe shokun me te mire se vetja” do te te drejtoje ne nje rruge pa krye qe do te te beje te ndihesh inferior gjithe jeten.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Nuk mund tia hedhesh gjithmone fajin qenit kur pjerdh.

 

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

 Qe kur te polli belaja vret mendjen se kush e la me barre?

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

 Njerezit ose i pranon ashtu sic jane, ose u ve vazhdimisht ne dukje te metat, gje qe i ben ata te ndihen keq per veten e tyre, ndersa ty te ben te ndihesh mire. Vazhdo keshtu, ndoshta ndonje dite do te nderroni rolet. 

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Je me fat qe jeton ne nje vend ku ke kaq shume pika bastesh per ta provuar fatin. 

horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

 Burri jot kerkon vetem nje gje nga ty. Ate qe nuk do tia japesh.

horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Gruaja jote kerkon vetem nje gje nga ty. Ate qe ti nuk ia jep dot.

horo

 

>>Lexoni Me shume te Rubrika: Horoskopi Javor.

 

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s