Krijohet shoqata e gjykatesve dhe prokuroreve te pakorruputar


Me gezim te madh njoftojme per krijimin e shoqates se Gjykatesve e Prokuroreve te Pakorruptuar (GjEPP) qe permbledh ne gjirin e saj te gjithe ata gjykates e prokurore te cilet ndryshe nga pjesa derrmuese e kolegeve te tyre, jane te pakorruptuar (akoma).

Kjo shoqate (OJQ) ka filluar te pranoje ne gjirin e saj prokurore e gjyqtare te te gjitha shkalleve dhe rretheve, qe nga gjykata e shkalles se pare te Pukes e deri tek gjykata e larte dhe kushtetuesja. Per tu siguruar qe shoqata nuk infiltrohet nga ndonje gjykates ose prokuror i padenje per kete shoqate, nje komision i vecante pranimi eshte ngritur per te vleresuar cdo kerkese per antaresim.

Per kete shkak deri me tani shoqata nuk ka asnje anetar, sepse komisionit i duhet te pakten 4 muaj per te shqyrtuar nje kerkese te vetme per te evituar ndonje gabim ose per te mos penguar pjesen e shendoshe te sistemit te drejtesise nga antaresimi ne kete shoqate.

Komisioni sapo filloi punen sot me shqyrtimin e kerkeses se kryetarit te gjykates se larte, lartesise se tij gjykates Zagarnjonit.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s