Horoskopi i Muajit Janar 2014


Nga Mjeshter Bimi, ish tornitor ne pension dhe kryetar i larte i gjykates
Nga Mjeshter Bimi, ish tornitor ne pension dhe kryetar i larte i ish gjykates

dashiDashi Mars 21 – Prill 19

Kete jave do te jesh ne meshire te fatit edhe fati do te jete i pameshirshem.

horo

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Po te perdorim analogjine e peshkut, mund te themi qe ne momente te caktuara te jetes ke qene si peshku ne uje ose si peshku pa uje. Kete jave per here te pare do te jesh si peshku ne akull i cili ndryshe nga dy peshqit e tjere, blihet me lek.

horohoro

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Ka patur e do kete shume njerez te cilet duan te perfitojne ate qe te takon ty. Do te ngelen te gjithe shume te zhgenjyer kur te mesojne se nuk te takon asgje.

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Dikur ishe mister ne imagjinaten popullore ndersa kete jave fale facebukut dhe internetit do te mbetesh ne kujtesen e te gjitheve si harta e Shqiperise.

horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Kete jave do te marresh vesh qe horoskopin e kane shpikur shqiptaret, jo kinezet. Kjo gje nuk do te ndyshoje asgje ne jeten tende, as ne jeten e kinezeve.

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Kujdes ku vete per te dhjere, se nganjehere edhe bie rrufeja ne hale.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Bimet i rrit shiu jo bresheri, ose e thene shqip, ai qe te rreh nuk do qe te rritesh ne pergjegjesi.

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Syte jane dritarja e shpirtit, ndaj mizat e mutit te fluturojne drejt e ne sy.

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Kete jave do te kesh nje tjeter fillim te ri te vjeter dhe asgje tjeter.

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Vjedh mire kush vjedh i fundit por ti nuk do te jesh as i pari as i fundit.

horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Kete jave do te mendohesh gjate per shprehjen “Qeverria e kap peshkun me dinamit”

horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Asgje nuk do te ndodhe kete jave por Te urojme qe kete vit te paguash me pak rryshfet sesa vitin qe kaloi.

horo

 

>>Lexoni Me shume te Rubrika: Horoskopi Javor.

Dhe se fundmi nje urim:

Gezuar vitin e ri kopener! Uroj ky te jete nje vit ku mund ta shpalosni talentin tuaj kryesor, budallallekun, me mire se cdo vit tjeter.

Cikni gotat plot me koken bosh dhe hajeni ate mut  kokosh.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s