Presidenti Nishani uron shqiptaret me rastin e 1 Prillit


Erdhi Prilli dhe pranvera

u mbushte pylli plot me derra

ciftja bam, zagari ham

syrin pushke, nishanin nishan

gjahtare e peshkatare

ju vafte dita mbare.

ne kete dite te shenuar

qofshi te gjithe te gezuar

te pasur e te punesuar

te sapo punesuar e te sapo pushuar

te mallkuar e te uruar

te merzitur e te lumturuar

te zbuluar e te mbuluar

te rruar e te parruar

te harruar e te paharruar

te duruar e te paduruar

te mesuar e te pamesuar

te diplomuar e te pa diplomuar

te semure e te sheruar

te gjykuar e te para gjykuar

te fjetur e te zgjuar

te ngrene e te pakrruar

me duar e pa duar

idiote e kafshe pylli te pa-integruar.

Nga Alamet Surrati, kamarier ne pension
Nga Alamet Surrati, kamarier ne pension
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s