Krrimbat


Krrimb: Ane?tar i Partise? se? Kafshe?ve (PK) qe? e ka trurin te? shpe?rndare? pe?rgjate? trupit ne? forme? te? nje?trajtshme. Ha c?’te? mundet dhe haet nga ata qe? s’kane? c?’te? hane?. Po e ndave ne? dysh, krrimbi vazhdon te? jetoje? si dy krrimba te? ndryshe?m me bindje te? ndryshme politike, filozofike dhe partiake. Shume krrimba jane? te? krrimbur ne? lek.
Krrimb: Ane?tar i Partise? se? Kafshe?ve (PK) qe? e ka trurin te? shpe?rndare? pe?rgjate? trupit ne? forme? te? nje?trajtshme. Ha c?’te? mundet dhe haet nga ata qe? s’kane? c?’te? hane?. Po e ndave ne? dysh, krrimbi vazhdon te? jetoje? si dy krrimba te? ndryshe?m me bindje te? ndryshme politike, filozofike dhe partiake. Shume krrimba jane? te? krrimbur ne? lek.

“Sa metër kub dru ke ngrënë në jetën tënde?”i thotë krrimbi i tokës krrimbit të drurit.

“Qenke shumë kurioz si krrimb toke që je”ia kthen krrimbi i drurit nga dega ku kish hipur. Kjo nuk ishte një degë dosido, por nga ato degët e gjata që ecin horizontalisht me tokën duke e cikur atë në disa vende. Pa keto pika ku mbështetet në tokë, dega do ish thyer me kohë, dhe ishte pikërisht në një pikë të tillë ku dy krrimbat po bisedonin.

“dru kam ngrënë sa të duash e do ha sa të kem qoftë edhe një dhëmb në gojë”vazhdoi krrimbi i drurit.

“po ti ça mutin ha aty poshtë?”

Ndërkohë një zog u duk aty pranë e të dy krrimbat u fshehën me nxitim. Zogu u ul mbi degë duke rrotulluar kokën vërdallë për ndonjë krrimb.

“Mut zogu”përshperiti krrimbi i tokës.

“Zogu mutit”ia kthehu krrimbi i drurit me zë të ulët nëpër dhëmbë.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s