Papa vjen ne Shqiperi


Papa, nje nga perfaqsuesit kryesore te Zotit, shkrimtarit qe ka 2000 vjet qe nuk ka shkruar asnje liber te ri, po vjen ne Shqiperi.

Midis te tjerave me kete rast Papa po na sjell nje liber, ose me sakte nje perkthim te keq ne shqip te nje pjese te librit te Zotit te lartpermendur.

Si shume e shume libra te tjere te shkruar ne shqip, edhe ky liber vuan nga mangesi te theksuara gramatikore, strukturore dhe logjike.

Sidiqofte, Papa nuk vjen per te promovuar logjiken por besimin. Nje besim qe sado te shtiremi nuk e kemi. Nuk besoj se e kemi. Dhe nuk me besohet se do ta kemi ndonjehere.

Sidoqofte, ky plakush me kapuc te bardhe eshte me pozitiv se cdo hoxhe ose prift mjekergjate ortodoks. Ai komandon nje legjion te madh besimtaresh qe cuditerisht kohet e sotme nuk njihen per prerje kokash, djegie jobesimtaresh ne turra me dru, gjueti shtrigash dhe konvertim feje me force.

Kjo eshte dicka shume pozitive qe duhet lavderuar.

Priteni Papen me mire se sa e pritet Xhorxh Bushin. Ngrijini nje statuje me te madhe sesa ajo e Bushit.

Papa ju bekofte.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s