Arrestohet Saliu per vjedhje te energjise elektrike


Ish-kryeministri Sali Berisha u arrestua sot ne flagrance nga njesia task-force kunder vjedhjes se energjise elektrike ne kryeqytet, sikurse raportojne mediat kryeqytetase.

Saliu eshte nje person problematik ne shume drejtime, qe ka qene prane arrestimit edhe me pare per shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor,  parkim te gabuar, hedhje te plehrave nga ballkoni, pirje duhani aty ku ndalohet duhani, shkaktim te ndotjes akustike, peshkim me dinamit, vjedhje te kapakeve te pucetave, kryerje te nevojave personale ne ambiente publike, armeshkrepje pa leje, dhe tentative per dalje nga supermarketi me sende te papaguara.

Me sa duket, kjo ishte pika e fundit me te cilen u mbush kupa e stermadhe e kriminelit me te famshmem te 20 viteve te fundit.

Ky lajm trondites na ka dredhur sikur te kemi kapur telin e zhveshur te rrymes 250 volt.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s