Nishani cakton gruan e tij si guvernatore te bankes


Nga Nasho Trahanaja, Komandant i pergjithshem i Forcave te pa-armatosura
President Nishani pa gruan

Presidenti Nishani me ne fund i ka dhene fund spekullimit se kush do te jete guvernatori i ri  i Bankes se Shqiperise, pas arrestimit e me pas doreheqejes se Adrian Fullanit.

“U konsultova per kete ceshtje edhe dje ne darke me gruan dhe ka ardhur koha qe ne krye te ketij institucioni te vendoset nje grua” tha Nishani ne nje konference te posacme per shtyp, “gruaja ime.”

Pastaj Nishani shtoi qe “ne gjithe keto vite qe njihemi, gruaja ka qene gjithmone ajo qe ka manaxhuar financat e shtepise, ndaj ajo eshte akoma me e afte sesa une per kete pune!”

Per te gjithe ata qe nuk jane dakord me kete zgjedhje dua tu rikujtoj te gjitheve qe zgjedhja e guvernatrit te ri eshte kompetenca ime me kushtetute, prandaj une do ve ke te dua! Ne qoftese nuk ju pelqejne grate ne pozicione drejtuese, e aq me teper gruaja ime, ky eshte problemi juaj!

Pastaj gruaja ka qene dhe eshte e punesuar ne Banken e Shqiperise per njefare kohe dhe e njeh kete instiucion si nga brenda ashtu edhe nga jashte, ashtu sic njeh edhe banken e shtepise.

Gruaja ime si ekomomiqare e zonja ka bere qe edhe ne kohe te veshtira ne si famijla Nishani te mos veshtiresohemi, madje edhe athere kur une punoja si kamarier dhe ajo menaxhonte bakshishet qe merrja une. Ajo menaxhon edhe ato qe marr edhe sot e kesaj dite! Kam grua te mire! Do ta shikoni!

“Dhe ju premtoj qe sa kohe te jete gruaja ime guvernatore aty, askush nuk do te vjedhe me as edhe nje lek te vetem!”

As edhe nje kacidhe!

As nje qindarke!

As nje arke!

As ne mengjes e as ne darke!

 

Zonja e pare
President Nishani me gruan
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s