Famijlet qe ndertuan shtepite prane kanalit te ujrave te zeza, ankohen qe jetojne ne mes te ujrave te zeza


Nje zone informale e ndertuar keto 10 vitet e fundit prane kolektorit te ujrave te zeza, kane ngritur zerin mbi nje shqetesim real te ketij komunitetit, faktit qe ai jeton ne mes te ujrave te zeza ku edhe i ndertuan shtepite e tyre.

“Sikur ta dinim qe pas disa vitesh do na vinte ne maje te hundes era e mutit, nuk do i kishim ngritur shtepite ketu” thote nje nga personat ne fjale. “Por tani e shikojme, qe duhet te kishim zaptuar nje cop vend diku tjeter. Vertet kjo zone ka pleh te bollshem qe ndihmon ne ekonomine e prodhimeve te bahceve, por kur shperthen kanali e na permbyt shtepite me mut, athere nuk ndihemi dhe aq mire.”

“Tani nuk mban me uje pilafi. O ne o kanali i mutit do iki qe ketej.”

 

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s