Ujrat e zeza dalin sheshit


mut ne shesh
plehrat

Permbytjet e fundit kane bere qe ujrat e zeza te dalin ne rruge, ku edhe po behej protesta e PD me motivin “kunder rritjes se cmimit te energjise”, “cmimit te diplomes fallco”, “cmimit te droges”, “mungeses se rroges.”

Ne kete proteste ku ndodheshin edhe shume nga ujrat e zeza te politikes shqiptare  si Sali Kokollani, Nevojtor Haleja, Koke Muti, Mut Muti, Sheqere Kripa, Bardhosh Ziu, Katran Bardhi, Balo Larua, Cep Rrumbullaku, Nishan Ufja, Lulezim Plehu, Lango Langaraqi, Llum Madhi, Mahmut Mahmuti, Kokollan Kopani, Erfend Pordha, Gliqe Zogu, Miush Kakerdhia, e shume e shume te tjere, u hodhen edhe parrulla te ndryshme si “duam uje”, “duam buke”, “duam mut!”

Protesta zgjati shume pak pas mberritjes se ujrave te zeza.

Diku aty nga fundi protestes iu shtua edhe nje motiv i ri: “kunder mungeses se kanalizimeve te ujrave te zeza” sipas kryetarit te opozites (dhe ish pozites) se qelbur,  Mutezim Bajga.

Sipas zotit Mahmut Sheshi, nje ekspert i puneve te ujrave te zeza dhe ish drejtor i departamentit te haleve ne komunale, mosfunksionimi i sistemit te kanalizimeve eshte njesoj si problemi i mosfunksionimit te sistemit te drejtesise. “Per shembull,” kur nuk funksionon sistemi i kanalimizit te ujrave te zeza, muti ne vend qe te shkoje nepermjet kanalit ne kolektor, del sheshit.

Edhe kur sistemi i drejtesise nuk funksionon, ne vend qe njerez si zoti Kokollani e zoti Bajga me shoke te kalojne neper kanalet e gjyqesorit e te perfundojne ne burg, dalin sheshit e na thone: “hani mut, qeras sheshi.”

“Kur drejtesia ose kanali mungon, muti thot gjeta shesh e bera pershesh.” 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s