Fakulteti Gjeologji Miniera shperngulet ne nje bunker ne periferi te Tiranes


FGJM
FGJM

Me gjithe protestat e shumta te stafit pedagogjik dhe studenteve, fakulteti Gjeologji miniera me sa duket po shperngulet nga qendra e Tiranes drejt nje bunkeri te nendheshem ne periferi te kryeqytetit me vendim te keshillit te ministrave, i cili ka vendosur qe godinen e bukur te ketij fakulteti tia jape ministrise se Drejtesise.

Kjo eshte nje goditje e rende per kete fakultet, pas arrestimit ne flagrance te shefit te departamentit Enver Qoku per korrupsion te nendheshem aktiv duke marrë shuma parash nga një student i Universitetit Bujqësor Kamzë, duke i premtuar atij ndërhyrjen tek disa pedagogë të këtij universiteti për ta kaluar në disa provime në të cilat ai kishte hyrë më parë dhe nuk kishte marrë notë kaluese.

Godina e nendheshme qe do te strehoje ketej e tutje fakultetin dhe anetaret akoma te pa-arrestuar te tij, dikur ka qene planifikuar si vend strehim per byrone politike ndaj nje sulmi te mundshem me arme termo nukleare nga Kina, Bashkimi Sovjetik ose Japonia. Si i tille, ky bunker i ka hapesirat e nevojshme dhe komoditetet e duhura per tu bere nje vater e studimeve te thelluara gjeologjike dhe minerale, duke i qendruar ne te njejten kohe larg qendres se Tiranes e cila si nje vater e pasherueshme korrupsioni me te drejte i takon Ministrise se Drejtesise.meso

 

Advertisements

Një mendim mbi “Fakulteti Gjeologji Miniera shperngulet ne nje bunker ne periferi te Tiranes

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s