Sondazhi i gjyqtarëve: Problemi ynë më i madh, problemi juaj me i vogel…, dhe anasjelltas


Gjyqtar Balua
Gjyqtar Balua duke folur per problemet

Të pyetur në një sondazh të organizuar nga Qendra për Transparencë dhe Informim të Lirë me mbështetjen e Ambasadës Britanike, problemi me i madh i gjyqtareve ne Shqiperi eshte problemi juaj me i vogel, dhe anasjelltas.

Sipas sondazhit, denimi i njerezve qe nuk paguajne rryshfet eshte nje problem i vogel per gjyqtaret e te gjitha shkalleve, problem ky qe per ju mbetet problemi me i madh.

Gjithashtu, sipas te njejtit sondazh evidentimi i korrupsionit ne gjyqesor nepermjet videofilmimeve te paligjshme mbetet problemi me i madh per te gjithe gjyqtaret, problem i cili per juve eshte problemi me i vogel.

Sipas te njejtit sondazh shumica e gjyqtareve jane dakord me reformen ne drejtesi, por e shikojne si problem menyren se si do te behet ajo, i vetmi problem te cilin e ndajne barabar me ju.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s