Horoskopi i Muajit Maj 2015


dashiDashi Mars 21 – Prill 19  

Do ngopesh me luge boshe e do prodhosh gaz kete jave.

 

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Ne jete nganjehere te duhet te genjesh, por edhe te te genjejne. Por, kesaj rradhe po te them nje te vertete.

horohoro

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Dicka do te te ndodhe kete jave. Beji syte kater dhe mendjen nje.

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Mund te mendosh qe ne jete i ke pare te gjitha, derisa te te japin nje pasqyre.horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Njerez si ty nuk kane lindur akoma.

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Te zgjedhesh te keqen me te vogel do te thote qe te keqijat jane te vogla. Ne fakt, kete jave duhet te zgjedhesh te keqen me pak te madhe.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

 Kete jave do praktikosh artin e nudizmit intelektual, “bytha ne diell e pordhet ne qiell.”

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Kujdes kete jave sepse leku e prish njeriun dhe njeriu prish lekun.

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Me thuaj me ke nuk rri, te te them se kush nuk je.

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Kete jave do te fluturosh me presh ne bythe, derisa dikush te te heqe preshin nga bytha.

 horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Kete jave do te kuptosh qe gabimi me i madh ne jete eshte vendimi qe more 5 minuta me pare per tu perleshur me nje qen te terbuar.

horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Pozicioni yt ligjor do te komplikohet kete jave sepse nje gur qe bie nga nje kamion qe po digjet, nuk mund te quhet “arme e ftohte.”

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s