Myslimanet zbuluan Henen! “thot Erdogani”


Astronautet e pare ne Hene
Astronautet e pare (mysliman) ne Hene

Pas debatit qe ngjalli me deklaraten qe kontinentin Amerikan e zbuluan myslimanet tre shekuj perpara Kolombit, presidenti turk Taip Rexhepi (Erdogani) tani pritet te ngjalle nje debat te ri duke thene qe myslimanet ishin te paret qe zbuluan Henen.

“Ajo e Kolombit nuk diskutohet fare” tha Erdogani gjate nje vizite tek sarajet e kompanise Kurum ne Elbasan, “e ka shkruar vet Kolombi ne ditarin e tij qe kur mberriti ne brigjet e Kubes pa nje xhami ne maje te nje kodre ku gjeti nje turrme vendasish lekurekuq qe i faleshin Allahut lakuriq.”

“por, ju nuk dini akoma kete punen e Henes,” vazhdoi Erdogani duke tundur gishtin tregues drej qiellit. “Kur mberriten Amerikanet ne Hene ata gjeten nje xhami me gjith minare e altoparlante.”

“Kjo zdo shume mend,” tha Taipi, “prandaj edhe ne e kemi Henen ne flamur. Ishin myslimanet ata qe e zbuluan Henen te paret, dhe para se te iknin lane aty nje xhami, ashtu sic bene dhe me shume vende te tjera qe zbuluan, perfshire ketu edhe Kuben, Elbasanin e Peqinin”

“Studiuesit turq tani po bejne hesap per te dhene xhevap sa larg kane shkuar myslimanet, se kur arriten ne Hene, edhe Marsi nje vrap hajvani me tutje eshte. Une nuk do cuditesha aspak kur te zbulohet qe myslimanet kane vajtur jo vetem ne Shijak, Tirane, Hene e ne Mars, por edhe mbrapa Diellit!”

Kush e zbulon kete mund te behet edhe myslimani i pare qe merr cmimin Nobel ne shkenc.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s