Horoskopi i Muajit Qershor 2015


dashiDashi Mars 21 – Prill 19  

Jepi pak zemer vetes duke i thene “Te gjitha per njeriun jane,” pra nuk jane te gjitha per ty.

 

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Hapi veshet si te lepurit po te duash te pasurohesh kete jave, se dikush do ti thote dikujt me ze te ulet se ku i ka fshehur parate.

horohoro

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Do te te vleresojne vetem pas vdekjes kur shume njerez do te interesohen per te marre organet e tua (jo te gjitha).

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Mire eshte ta mbash koburen me vete kete jave, sepse cdo situate sado e zakonshme e paqesore mund te degjeroje shume shpejt ne nje beteje me arme zjarri.

horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Ne kete bote ka dy lloj njerezish. Njeriu qe i kthen rrusht e kumbullat ne lek, dhe ai qe i ben leket rrush e kumbulla. Kete jave do kesh plot rrush e kumbulla.

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Pula qe leh si qen e ka vendin ne cirk, por ketu quhet “pule e emancipuar.” Ndersa qeni qe kakaris si pule eshte qen pa pune. Sidoqofte, meso te lehesh me fort kete jave.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Menyra me e mire per te gjetur pune eshte vizatimi i nje rrethi mbi lajmerimet e gazetes me  laps te kuq. Cfaredolloj lapsi tjeter do te te sjelle tersllek.

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Kete jave do ti peshosh fjalet duke perdorur si gure kandari fjalet e nje te ashtuquajturi “koqe kandari.”

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Kete jave do biesh nga pesha e do thyesh qafen.

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Kam nje lajm te mire e nje te keq per ty kete jave. Nuk po te them as njerin e as tjetrin.

 horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Gjerat do fillojne te te vene mire kete jave kur nga nje njeri gjysmak do kthehesh ne nje njeri tre-cereksh.

horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Kete jave do perballesh me nje derr. Te dy do beheni pis dhe derrit do ti pelqeje.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s