pe pak mut

Politikanet mbyllin fushaten me sloganin: “Hani Mut! Qeras Partia!”


Sot u mbyll fushate nga te gjithe politikanet, te majte te djathte te mesit apo te qendres, te miellit apo te djathit, te mishit apo te peshkut me nje slogan te vetem:

“Hani Mut, Qerasim Ne!”

Kjo thenie domethenese, i ka bashkuar te gjithe politikanet ne nje unitet te papare ndonjehere, madje disa prej tyre jane pare te perlotur duke i rrahur shpatullat njeri tjetrit e duke thene, “ia hodhem edhe kesaj rradhe.”

Mire u takofshim ne plazh, ku si gjithmone derdhen kanalet e ujrave te zeza dhe ushqehen delet e lopet neper plehra.

Hani Mut! Qeras Partia!

Saliu ja merr me not
Saliu ja merr me not

mesplehrash

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s