Greket Festojne Daljen nga Kriza me nje MEGA Beach Party


Greek Borxh Party
Mega-Beach Borxh Party

Me mbylljen e negociatave dhe perfitimin e nje pakete te re financiare prej 200 miliard Evro, qeverria greke i ka kthyer syte nga popullata e lodhur nga negociatat e sterzgjatura te borxhit.

Per te lehtesuar stresin e jashtezakonshem qe keto negociata kane shkaktuar tek popullata greke, kryeministri Cipras i ka ftuar te gjithe greket ne nje Mega-Beach party diku ne periferi te Athines.

Ne kete party ku jane te ftuar edhe yjet e muzikes boterore si Lady Gaga, Madona, Kim Kardashian e shume te tjere, Cipras ka ftuar edhe homologet e tij gjermane, franceze, e shqiptare per te kaluar disa caste relaksi perpara se te nisin roundin e ardhshem te negociatave.

“Do kete meze, mish, peshk e sallate greke per te gjithe dhe uzo do te rrjedhe si lume” tha Cipras ne daljen e tij te pare publike pas perfundimit te negociatave. “Ejani te gjithe!”

Opa!

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s