Horoskopi Muajit Shtator 2015


dashiDashi Mars 21 – Prill 19  

Gjej ate gjene qe te pelqen me shume te besh ne jete. Pastaj beje pa e marr vesh njeri, kur te kesh kohe te lire, gjithe jeten.

 

demiDemi  Prill 20 – Maj 20

Kete jave do ia fusesh gjumit ne nje dyshek me ajer, qe do te shfryhet para se te zgjohesh.

horo

binjaketBinjaket Maj 21 – Qershor 21

Do i kerkosh Zotit nje makine, por ngaqe Zoti nuk merret me ate pune, do e vjedhesh makinen e do ti kerkosh Zotit te te fale.

horo

gaforrjaGaforrja Qershor 22 – Korrik 22

Pas cdo burri me fat qendron nje grua. Pas nje burri pa fat qendron nje grua tjeter.

horo

luaniLuani Korrik 23 – Gusht 22

Ke ndergjegje te paster se nuk mban mend.

horo

virgjereshaVirgjeresha Gusht 23 – Shtator 22

Miku yt imagjinar mund te mos jete i vertete, por nganjehere te thote ca gjera te verteta.

horo

peshorjaPeshorja Shtator 23 – Tetor 23

Fillimi i mbare eshte gjysma e punes, prandaj filloje dhe lere dike tjeter te mbaroje gjysmen tjeter.

horo

akrepiAkrepi Tetor 24 – Nentor 21

Nostalgjia qe te ze ndonjehere nuk eshte si njehere e nje kohe.

horo

shigjetariShigjetari Nentor 22 – Dhjetor 21

Respekti eshte dicka e rralle. Mos a prit nga ata qe nuk e kane.

horo

bricjapiBricjapi Dhjetor 22 – Janar 19

Kur e nuk e duron dot dike, lere te ike. Njerezit jane te padurueshem. Merr nje qen.

 horo

ujoriUjori Janar 20 – Shkurt 18

Qe kur ke filluar te lexosh horoskopin je me i qete, me i durueshem dhe me optimist. Sikur te ishin si ty edhe te gjithe ata qe i jane perkushtuar fese, bota do te ishte nje vend me i mire.

horo

peshqitPeshqit Shkurt 19 – Mars 20

Vetem ndryshime te vogla kozmetike kete jave.

 

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s