Kandidat Duka

Ikja e Blatter, Platini & co i hap rrugen prurjeve te reja, Armando Duka drejt majes se futbollit boteror


Kandidat Duka
Kandidat Duka

“Nje bie mijra ngrihen” keshtu e ka perkufizuar termetin ne administraten e futbollit boteror kryeadministratori i futbollit shqiptar, Armando Duka.

Pas pezullimit te Blatter, Platini dhe Valcke, FIFA dhe UEFA tanime te ngelur pa koke, kerkojne koke te reja. “E pse jo nje koke me qeleshe” – tha Duka duke qeshur.

I fresket dhe i ekzaltuar nga suskesi me i fundit i futbollit shqiptar, Duka nuk eshte i vetmi kandidat ne nje fushe te mjegullt e plot me personazhe interesante, si fusha e partizanit te Beogradit ne minuten e 41 te ndeshjes Serbi-Shqiperi.

Qe nga Greqia, Turqia e deri tek Rusia, Moldavia, Krimea, Koreja e Veriut, Arabia, Siria e Somalia kandidatet jane te shumte per postet e lena vakant nga ish zyrtaret e destinuar per burg te FIFA e UEFA.

Madje edhe ish presidenti Italian, Silvio Berluskoni, e synon nje post ne sejcilen nga keto organizata, tani qe eshte shkeputur nga politika shteterore.

I njohur si nje tifoz i vjeter futbolli, kavalieri e mori me te qeshur kandidaturen e Dukes duke thene “ku e con mushka?”

Ja, te shohim!

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s