Diplom Honoris Koza


diploma
diploma

TIRANE- Pas lajmit te keq se rreth 60,000 diploma te leshuara nga universitete shqiptare nuk do te njihen, vjen edhe nje lajm i mire, te gjithe do marrin nga nje “Diplom honoris koza.”

“Kjo diplom qe vlereson deshiren e madhe te gjithsejcilit dhe sakrificen per te mare nje diplom me vend e pa vend, do ti beje te gjithe keta te rinj e te reja te ndihen qe nuk u ka vajtur mundimi fare kot” tha ministrja e arsimit Lindita Nikolla.

Por lajmi i mire nuk mbaron vetem ketu. Diplomen honoris do ta marrin te gjithe, madje edhe ata qe jane diplomuar nga universitete te cilat jane mbyllur nga ministria, si per shembull nga universiteti Kristal. Madje edhe ata qe kane dhene rryshfet ose nuk kane vajtur asnje dite ne shkolle per nje diplome shqiptare, nuk do te ngelen pa gje.

“Brezi i ri sot nuk kerkon te dije por kerkon te kete nje cope leter qe thote qe di dicka” tha kryeministri Rama ne nje nga ato shprehjet e tij te zakonshme te pakuptueshme, “e gezofshi diplomen honoris koza.”

 

Advertisements

Një mendim mbi “Diplom Honoris Koza

  1. diplomat do te firmosen te gjitha nga Prof. Dr. Marenglen Spiro, i cili ka firmosur edhe ato te meparshmet ne siglen e Kristalit, ne menyre qe tradita e shitjes se diplomave te vazhdoje ende ne kete vend kaq te bukur.

    Pëlqejeni

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s