klientet

Studentet ne proteste kunder rritjes se cmimit te kafes


klientet
klientet

Te armatosur me veze, pankarta dhe celulare studentet i kane dhene vetes sot nje dite pushim nga studimet e lodhshme e kane dale ne proteste kunder rritjes se cmimit te kafes.

“Te gjitha na i rriten” tha nje nga studentet e mbledhur ne bulevard si zogjte e kllockes se sistemit arsimor shqiptar, “rritjen e rryshfetit e duruam he per he, por cmimi i kripur i kafes eshte ajo qimja e fundit qe e theu kurrizin e gomarit te ngarkuar rende.”

Bashke me studentet u solidarizuan edhe shume pedagoge te cilet megjithese jane pro rritjes se rryshfetit, kur vjen puna te cmimi i kafes, jane ne te njejtin filxhan me studentet.

Nderkohe ministria e bujqesise, arsimit dhe ushqimit rreagoi qe nuk do te terhiqet nga tarifat e reja te kafes vetem e vetem nga disa qe sipas tyre “nuk kane dale akoma nga veza.”

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s