Grup Seks Fetar

Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet


muhameti
karikatura e muhametit

Me rastin e ditlindjes se profetit Muhamet, kryeministri Rama vizitoi zyrat e komunitetit mysliman shqiptar (KMSH) per ti uruar, dhe me kete rast u beri si dhurate nje karikature te profetit Muhamet te vizatuar nga ai vet.

Rama, si nje ish piktor, vizaton vazhdimisht per te lehtesuar stresin e te qenit kryeminister, dhe shume nga keto vizatime i dhuron ose i mbledh per ti ekspozuar me vone.

Ndersa i dorezoi karikaturen kryetarit te KMSH, myftiut Gurra, Rama gjithashtu tha qe si kryeminister ai do te angazhohej personalisht qe te fuste mesimin e fese ne shkolla, se bashku me mesimin e shahut dhe karikatures.

Kjo ide eshte mbeshtetur fuqishem edhe nga qarqet akademike dhe intelektuale, te cilat kane kohe qe kerkojne zgjerimin e kurrikulave me lende te reja qe i perafrohen me shume nevojave aktuale te tregut ne fushat e lojrave dhe propagandes.

“Ishalla e ben” tha nje nga akademiket.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s