Goxileja dhe Mahmuti, nje goxha histori sevdaje


Po vjen prane jush nje tjeter telenovele e re turke, me protagonist kryesore Mahmutin dhe Goxilene, nje dashuri e ndaluar por jo e penguar.

Me ke e ka femijen Goxileja? Kjo eshte pyetja ne mendjen e te gjitheve. Haleja, mamaja e Goxilese do te perpiqet ta martoje te bijen me Trap Sumen, nje avokat te pasur dhe te madh ne moshe i cili eshte mik i ngushte i xhahait te Goxilese, Ullukut.

Babai i Goxilese, Kokollani, eshte gjithashtu i angazhuar per ta nxjerre Mahmut Qenefin nga skena ne menyre qe Goxileja te martohet me Trapin. Kjo e fundit e urren Trapin qe e perdhunoi, por a e di Trapi qe ajo femijen mund ta kete me Mahmutin?

Vetem testi i ADN-se e zgjidh kete muhabet (diku aty nga episodi i 213-te).

Intrige, zallamahi, kallaballek, maskarallek, sevda, kadaif dhe bakllava.

Beni sehir, ne teledollap.

Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s