Pershkallezohet protesta e PD, ngrihen cadra te USA dhe Europe per te kerkuar Ambasadore teknik


Screen Shot 2017-05-13 at 3.03.19 PMPas protestes se sotme kauza e PD per zgjedhje te ndershme dhe teknike i kapercen kufijte e Shqiperise, me thirrjen qe i beri Basha Shqiptareve kudo ne bote qe te ngrene cadra per te kerkuar vendosjen a Ambasadoreve teknike te vendeve perendimore ne Shqiperi – duke zevendesuar keshtu Ambasadorin Lou te SHBA dhe Ambasadoren Romana Vlahutin te BE me nje kurve teknike.

Duke filluar me nje cader te vogel perballe Trump Tower, cadrat e PD do mbolojne Ameriken dhe Evropen si kerpudhat pas shiut, derisa te dale dielli qe do i shkele syrin kthimit te PD ne pushtet.

Me sloganin “Horrat ngrihen, Shqiperia bie” 600 milion protestues e mbushen sot bulevardin, Lanen dhe rrugicat perreth ne nje ekspozim force qe nuk ishte pare me pare. Ata aty ishin por ju nuk i pate.

Por do ti shikoni. Dhe mos harroni thenien e popullit:

“Ne cadren e vogel fshihet lepuri i madh, ose lepuri i vogel, ose nje mut.”

Cadristet
Advertisements

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s