Pershkallezohet protesta e PD, ngrihen cadra te USA dhe Europe per te kerkuar Ambasadore teknik


Pas protestes se sotme kauza e PD per zgjedhje te ndershme dhe teknike i kapercen kufijte e Shqiperise, me thirrjen qe i beri Basha Shqiptareve kudo ne bote qe te ngrene cadra per te kerkuar vendosjen a Ambasadoreve teknike te vendeve perendimore ne Shqiperi … Vazhdoni leximin Pershkallezohet protesta e PD, ngrihen cadra te USA dhe Europe per te kerkuar Ambasadore teknik

pe pak mut

Nishani i jep Berishës “Dekoratën e Mutit Kombëtar”


Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka akorduar sot dekoratën e Mutit Kombëtar ish-kryeministrit, Sali Hale Berisha. Dekorimi për Berishën është dhënë për kontributin e tij të jashtezakonshem si nje nga jashteqitjet me te spikatura te kombit. Motivacioni i Presidentit për … Vazhdoni leximin Nishani i jep Berishës “Dekoratën e Mutit Kombëtar”

Bisede me nje Prof.Doktor, Dj (e perditesuar)


Te dashur miq, Shpesh here na bie rasti te bisedojme me lexuesit ne faqen tone ne faqebuk. Me poshte keni nje bisede me Prof.Doktor Enver QOKU, Dj (titull i zgjedhur nga ai) ku Profesori shprehet i shqetesuar per nje artikull qe sipas ti eshte ose “gjysem i vertete ose komplet i rreme”. Po e ndajme shqetesimin e tij me juve. ;;; Agjensi Turistike Pershendetje.! Ju kam kerkuar qe te fshini nje publikim qe ju keni bere per ceshtje qe kan pasur lidhje me “mua” para disa kohesh me drejtesin dhe per kete ju kam derguar kerkese ne forem elektronike.! Ju nuk … Vazhdoni leximin Bisede me nje Prof.Doktor, Dj (e perditesuar)

Horoskopi Muajit Shtator 2015


Dashi Mars 21 – Prill 19   Gjej ate gjene qe te pelqen me shume te besh ne jete. Pastaj beje pa e marr vesh njeri, kur te kesh kohe te lire, gjithe jeten.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kete jave do ia fusesh gjumit ne nje dyshek me ajer, qe do te shfryhet para se te zgjohesh. Binjaket Maj 21 – Qershor 21 Do i kerkosh Zotit nje makine, por ngaqe Zoti nuk merret me ate pune, do e vjedhesh makinen e do ti kerkosh Zotit te te fale. Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22 Pas cdo burri me fat qendron nje grua. … Vazhdoni leximin Horoskopi Muajit Shtator 2015

Greket Festojne Daljen nga Kriza me nje MEGA Beach Party


Me mbylljen e negociatave dhe perfitimin e nje pakete te re financiare prej 200 miliard Evro, qeverria greke i ka kthyer syte nga popullata e lodhur nga negociatat e sterzgjatura te borxhit. Per te lehtesuar stresin e jashtezakonshem qe keto negociata kane shkaktuar tek popullata greke, kryeministri Cipras i ka ftuar te gjithe greket ne nje Mega-Beach party diku ne periferi te Athines. Ne kete party ku jane te ftuar edhe yjet e muzikes boterore si Lady Gaga, Madona, Kim Kardashian e shume te tjere, Cipras ka ftuar edhe homologet e tij gjermane, franceze, e shqiptare per te kaluar disa caste … Vazhdoni leximin Greket Festojne Daljen nga Kriza me nje MEGA Beach Party