Grup Seks Fetar

Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet


Me rastin e ditlindjes se profetit Muhamet, kryeministri Rama vizitoi zyrat e komunitetit mysliman shqiptar (KMSH) per ti uruar, dhe me kete rast u beri si dhurate nje karikature te profetit Muhamet te vizatuar nga ai vet. Rama, si nje … Vazhdoni leximin Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet

Ka dicka qe nuk e ka


Pas deklarates bombe te ambasadorit amerikan Arvizu, ku tha qe presidenti Nishani eshte njeri i mire, por mendon me mendjen e disa njerezve te tjere (te keqinj), kete jave diplomati amerikan e ri-frazoi thenien e tij me me pak diplomaci per kreun formal te shtetit shqiptar. “Nuk eshte komplet idiot” tha Arvizu per Nishanin, “dicka i mungon.” Ose, sic thuhet ndryshe shqip: “ka dicka qe nuk e ka.” Vazhdoni leximin Ka dicka qe nuk e ka

Studimi: Zoti rralle here fal, njerez qe i falen rregullisht Zotit konfirmojne


Po vjen gjithmone e ne rritje numri i njerezve te cilet i luten zotit per faljen e gabimeve te tyre. Mirepo, sipas nje studimi te koheve te fundit, kjo eshte me keq sesa te lozesh llotarine e fajles se gabimeve, sepse zoti rralle here fal. Nuk eshte evidentuar as edhe nje rast i vetem i konfirmuar faljeje nga ana e zotit ne cfaredolloj situate. Keshtu qe me miliona njerez u mbetet vetem te presin njefare ndeshkimi per gabimet e pafaluara. Heret ose vone ndeshkimi vjen, qofte nga Zoti qofte nga dikush tjeter. Pervec zotit, edhe ata qe ua ben borxh … Vazhdoni leximin Studimi: Zoti rralle here fal, njerez qe i falen rregullisht Zotit konfirmojne

Ndal! dy gishtat lart!


dy gishtat[/caption] Ndal! Nje dhe Nje bejne Dy Gishta. Te gjithe te semuret mendore neper spitalet shteterore dhe private qe jane te afte te mbajne dy gishtat lart, do te quhen te afte per tu rikthyer ne shoqeri dhe do te lirohen menjehere ne gjirin e saj. Te gjithe studentet ne universitetet shteterore dhe private qe ngrene dy gishtat lart ne mesim, do te marrin 10 me yll dhe nga nje diplome bonus. Te gjithe intelektualet qe mbajne dy gishtat lart dhe koken poshte, do tu jepet titulli doktor neqoftese nuk e kane, dhe do te antaresohen ne Akademine e … Vazhdoni leximin Ndal! dy gishtat lart!

Idioti do te behet Deputet


Burime te sigurta nga brenda Partise, thone qe Idioti A. Mullai do te behet Deputet. idioti Ky eshte nje tjeter konfirmim qe ambicia e nje idioti nuk ka kufi, dhe partia eshte ajo qe ben realitet cdo lloj ambicie. “Nuk na duhet per mend po per boks” deklaron per mediat kureshtare nje zyrtar i larte dhe anetar me peshe i grupit rreth kryetarit. I egzaltuar nga kjo rritje e shpejte ne kariere, idioti nuk kishte fjale, biles as belbezim te kursyer per te na dhene njefare ideje se si ndihej. Kur e pame qe nuk kishim ndonje koment nga idioti, … Vazhdoni leximin Idioti do te behet Deputet

njeriu i thjeshte admiron njeriun kompleks


Njeriu kompleks dhe i shumeperfolur sot ishte ne nje takim me njerezit e thjeshte ne nje fshat te thjeshte. Duke u dhene duart njerezve te thjeshte e duke shkembyer fjale te thjeshta me ta, njeri prej tyre tha dicka qe i ngeli njeriut kompleks gjate e thelle ne kujtesen e mendjes: “Ti je ai qe je, e do jesh gjithmone. edhe pordhet e tua jane oksigjen per mushkrite tona. Marrsh nga ditet dhe netet tona dhe te femijve tane.” Njeriu kompleks heshti per nje kohe te gjate duke menduar mbi kete. Pastaj psheretiu dhe tha: “Derisa me duan kaq shume, … Vazhdoni leximin njeriu i thjeshte admiron njeriun kompleks

“Portokalli shou” do te behet “leng Portokalli shou”


Tani ne vitin e kushedisa, “portokalli shou” lengeshtohet e kthehet ne “leng portokalli shou”. Ky shou i ri, do te vazhdoje te shtrydhe te njejten portokalle per shijen komike te turrmave me tru te bute dhe poroz, qe thithin cdo lloj lengu si sfungjeri qe perdoret per te pastruar halene e permbytur.   Vazhdoni leximin “Portokalli shou” do te behet “leng Portokalli shou”

Idioti e humbet debatin me idiotin qe bertet me forte


Idioti Aurel Mullai, per te paren here sot, e humbi diskutimin debat kunder nje idioti tjeter i cili kishte aftesine e diskutimit me ze me te larte sesa ai. Debati i perqendruar kryesisht mbi nje teme popullore si, “kush eshte ekipi me i mire, Milani apo Juventusi”, zgjati i mbajtur pezull mbi flaket e nje diskutimi te zjarrte per rreth 1 ore e gjysem. Disa deshmitare te ndodhur aty rastesisht pohuan qe megjithese qe te dy idiotet po flisnin njekohesisht per nje kohe te gjate, eventualisht ata u detyruan ti kushtonin vemendje vetem idiotit me te zhurmshem. Lojtareve, pronareve, trajnereve … Vazhdoni leximin Idioti e humbet debatin me idiotin qe bertet me forte