Grup Seks Fetar

Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet


Me rastin e ditlindjes se profetit Muhamet, kryeministri Rama vizitoi zyrat e komunitetit mysliman shqiptar (KMSH) per ti uruar, dhe me kete rast u beri si dhurate nje karikature te profetit Muhamet te vizatuar nga ai vet. Rama, si nje … Vazhdoni leximin Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet

pe pak mut

Nishani i jep Berishës “Dekoratën e Mutit Kombëtar”


Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka akorduar sot dekoratën e Mutit Kombëtar ish-kryeministrit, Sali Hale Berisha. Dekorimi për Berishën është dhënë për kontributin e tij të jashtezakonshem si nje nga jashteqitjet me te spikatura te kombit. Motivacioni i Presidentit për … Vazhdoni leximin Nishani i jep Berishës “Dekoratën e Mutit Kombëtar”

Tom&Derri


Lajme te reja vijne nga bota e shou bizit qe do tju bejne ti zgerdhini ato dhembet e palare ashtu sic nuk i keni zgerdhire asnje here me pare. Tom dhe Derri, nje telenovele e re e bazuar ne nje histori te vertete ku askush nuk thote te verteten. Kjo telenovele po vjen prane jush ne nje nga ekranet e shumta qe ekzistojne per te argetuar dembela stambolli si puna jote. Ky shou do tju ngule para ekranit si me gozhde trau me keq se big brother. Do tju beje tru rrah zemra me shpejt e truri me ngadal. Do … Vazhdoni leximin Tom&Derri

Ujrat e zeza dalin sheshit


Permbytjet e fundit kane bere qe ujrat e zeza te dalin ne rruge, ku edhe po behej protesta e PD me motivin “kunder rritjes se cmimit te energjise”, “cmimit te diplomes fallco”, “cmimit te droges”, “mungeses se rroges.” Ne kete proteste ku ndodheshin edhe shume nga ujrat e zeza te politikes shqiptare  si Sali Kokollani, Nevojtor Haleja, Koke Muti, Mut Muti, Sheqere Kripa, Bardhosh Ziu, Katran Bardhi, Balo Larua, Cep Rrumbullaku, Nishan Ufja, Lulezim Plehu, Lango Langaraqi, Llum Madhi, Mahmut Mahmuti, Kokollan Kopani, Erfend Pordha, Gliqe Zogu, Miush Kakerdhia, e shume e shume te tjere, u hodhen edhe parrulla te ndryshme … Vazhdoni leximin Ujrat e zeza dalin sheshit

Famijlet qe ndertuan shtepite prane kanalit te ujrave te zeza, ankohen qe jetojne ne mes te ujrave te zeza


Nje zone informale e ndertuar keto 10 vitet e fundit prane kolektorit te ujrave te zeza, kane ngritur zerin mbi nje shqetesim real te ketij komunitetit, faktit qe ai jeton ne mes te ujrave te zeza ku edhe i ndertuan shtepite e tyre. “Sikur ta dinim qe pas disa vitesh do na vinte ne maje te hundes era e mutit, nuk do i kishim ngritur shtepite ketu” thote nje nga personat ne fjale. “Por tani e shikojme, qe duhet te kishim zaptuar nje cop vend diku tjeter. Vertet kjo zone ka pleh te bollshem qe ndihmon ne ekonomine e prodhimeve … Vazhdoni leximin Famijlet qe ndertuan shtepite prane kanalit te ujrave te zeza, ankohen qe jetojne ne mes te ujrave te zeza

Presidenti Nishani uron shqiptaret me rastin e festes se Hallouinit i veshur si Sali Berisha


Presidenti Nishani qe nuk mungon se uruari per cdo feste, uroi edhe sot te gjithe shqiptaret, kudo ku jane me rasting a festes se hallouinit. Ne nje dalje per mediat i veshur si dordoleci i Sali Berishes, Nishani kompozoi nje vjershe te shkurter por kuptimplote: “Le te mbushen bulevardet plot me dordoleca e te shiten te gjitha kostumet neper tezga sot te gjithe bashke hallouinin festojme hiqni maskat qe surratin e vertete tu kujtojme.” Pastaj u shkeli syring te pranishmeve dhe tha: “Nuk qenkam edhe aq budalla sa dukem.” Vazhdoni leximin Presidenti Nishani uron shqiptaret me rastin e festes se Hallouinit i veshur si Sali Berisha